Vi ska göra skillnad för akutsjukvården”

Karl Ahlstedt, VD Aweria

Vi på Aweria drivs av stort engagemang och insikten att smarta e-hälsolösningar gör nytta och skillnad i akutsjukvården. Genom att effektivisera processerna och ge akutvårdspersonalen effektiva verktyg som underlättar deras arbete, räddas i förlängningen inte bara liv, utan man sparar också tid och nyttjar resurser på ett bättre sätt. Tack vare vårt nära samarbete med de läkare, sjuksköterskor och ambulanspersonal som använder systemet har vi stor förståelse för akutsjukvårdens behov och kan utveckla lösningar för framtiden.

Karl Ahlstedt
VD
0704-498098
karl.ahlstedt@aweria.com

Daniel Dalevi

Daniel Dalevi
Chief Data Scientist
daniel.dalevi@aweria.com

Daniel Eriksson
Utvecklingschef
daniel.eriksson@aweria.com

Camilla Lundström
Service & UX Designer
camilla.lundstrom@aweria.com

Awather Fendi
Systemtestare
awather.fendi@aweria.com

Oskar Nyberg
Systemutvecklare
oskar.nyberg@aweria.com

Mikael Stalvik
Senior Systems Developer
mikael.stalvik@aweria.com

Filip Gustavsson
Systemutvecklare
filip.gustavssson@aweria.com

Är du vår nästa medarbetare?
Skicka ditt CV till kontakt@aweria.com