Vi ska göra skillnad
för akutsjukvården”

Karl Ahlstedt, VD Aweria

Vi på Aweria drivs av stort engagemang och insikten att smarta e-hälsolösningar gör nytta och skillnad i akutsjukvården. Genom att effektivisera processerna och ge akutvårdspersonalen effektiva verktyg som underlättar deras arbete, räddas i förlängningen inte bara liv, utan man sparar också tid och nyttjar resurser på ett bättre sätt. Tack vare vårt nära samarbete med de läkare, sjuksköterskor och ambulanspersonal som använder systemet har vi stor förståelse för akutsjukvårdens behov och kan utveckla lösningar för framtiden.

Karl Ahlstedt
Chief Executive Officer (VD)
0704-498098
karl.ahlstedt@aweria.com

Hans-Robert Friberg
Chief Technology Officer
h-r.friberg@aweria.com

Victor Cronsby
Product Design Lead
victor.cronsby@aweria.com

Filip Gustavsson
Fullstack Developer
filip.gustavssson@aweria.com

Ville Wennerlund
Fullstack Developer
ville.wennerlund@aweria.com

Sravani Sathavalli
QA Lead
sravani.sathavalli@aweria.com

Remy Boerhoop
Fullstack Developer
remy.boerhoop@aweria.com

Himadri Mohan
Fullstack Developer
himadri.mohan@aweria.com

Är du vår nästa medarbetare?
Skicka ditt CV till kontakt@aweria.com